19. května 2008

Jak lehce a rychle zvýšit náklad bulvárních novin?

Čtením následujících řádků stvrzujete, že si uvědomujete, že všechny osoby a jména v článku jsou smyšlená, jakákoliv vazba na realitu je náhodná a jen ve Vaši hlavě.

"Je to v háji!" pomyslel si šéfredaktor Pavel Matějíček, když sledoval grafy s vyobrazením prodaných výsledků jím vedených bulvárních novin Záblesk. "Chtělo by to aby se zase zastřelil ňákej Kamil Stodola. To by bylo zase prodanejch novin. Zase by se psalo o vdově, pohřbu, nenávisti příbuzných, a všechno to odstartovala jedna blbá fotka kamilovo ruky - jéje, to by bylo něco. Mno a teď? Nic na obzoru, slavík Kvido Rott se umřít nechystá, má tu svojí mladou ženušku a druhý dítě na skoro světě..."

Pavlovi bylo jasné, že by to chtělo zase nějaké exkuzivní fotky, ale kde je vzít? Procházel nervózně emailovou poštu, kde tak maximálně nabízeli anonymní lidé svoje portréty s rádoby celebritama (a skoušeli žádat o nehorázné peníze za fotky). Nic, k ničemu to nevedlo. Najednou se mu v hlavě začal rodit nápad.
"Co si takle nějakou aférku a fotky vyrobit? Něco na někoho naaranžovat? Vzít někoho populárního, nejlíp chlapa (aby se to čtenářkám dobře četlo, na nafinťěný nány nejsou čtenářky zvědavý), nejlíp mladýho a pohlednýho, někoho kdo má manželku, nebo přítelkyni aby v tom byla nějaká ta lítost a aby se čtenářky mohli vžít do role ty přítelkyně... Koho jen?".

Šéfredaktor Pavel stále usylovně přemýšlel a nervózně chodil po kanceláři....
"Jasně, někoho z televize, někoho kdo je tam furt na očích - nějakýho seriálovýho herce. I když ty zase nejsou na všech kanálech. Hmm to neklapne. A jo už to mám, ušijeme boudu na Libora Mazece. Jasně, Libor Mazec je mladej a známej morerátor, má před svatbou se svou přítulkou slečnou Odannou, uvádí v televizi Star soutež Y-prvek, ženský po něm jedou, ztotožnujou se s jeho mladou, závidí jí že má chlapa, co umí vydělat.... To zabere."

"Mno jo ale co na něj ušít? Únos? To ne, to by řešil Franta z okrsku a věčně nás krýt nemůže... Tak nějakou finanční boudu, třeba že neplatí daně? To je taky naprd - to ženský nechytne... Chtělo by to Libora Mazece jak brutálně stahuje ze zvířátek kožichy, nebo jak pózuje v gay klubu, to by bylo čóro móro. Ale to je nereálný, a navíc by se vymluvil na to že tam něco moderoval. To fakt chce Libora nahýho s kurvama, to by zabralo... Jasné, opijem ho, zatáhnem ho na privát a naforíme ho 8MB foťákem. Jo a přidáme právníkům litra prémii, aby hlídali, exkuzivitu našich fotek"

"Jo, jo, takle se dělá bulvární časopis" pomyslel si Pavel a odebral se z kanceláře cosi probrat s realizačním týmem...

Žádné komentáře: