23. května 2008

Příjmy: Televize, Internet, Rádio

Tak je to tady, další pomyslná příčka v rozvoji internetu padla. Příjmy z internetových služeb dle NetMonitoru přeskočili příjmy z rádií. NetMonitor na tiskové konferenci uváděl, že "SPIR aktuálně měří 95 % inzerentně zajímavých serverů".

Pozor, zbylých 5 procent rozhodně neznamená, že zbytek vydělá 5procent - je to rozhodně více.

Samozdřejně nemohu prozrazovat zisky, které máme v naší skromné, dvacetičlenné firmě, ale prozradím, že stačí aby dalších deset firem si neobjednali statistiku u SPIR a dá to více jak těch 5 procent.


Zkrátka, to jen PR oddělení ze SPIRu chce, aby čísla vypadaly zajímavě.

Uznávám však, že inzerenti na data z NetMonitoru nahlížejí s důvěrou a dotazují se proč jej taky nemáme. Problém a jádro pudla je v regionálnosti - poskytujeme služby nikoliv globálně do celé ČR, ale regionálně - přímo do jednotlivých okresů a regionů. Museli bychom platit NetMonitor pro každou doménu a oblast zvlášť, a to je při více jak dvou stech domén skutečně finančně nazajímavé.


Chtěl bych tomuhle zápisu udělat nějakou myšlenku, či východisko. Ale nenapadá mě nic jiného, než konstatovat, že zatím stále zůstáváme s měřením návštěvnosti na Google Analitics.

Žádné komentáře: