4. srpna 2008

Kolik se dá na netu vydělat?

Poslední dobou mě Cayman udivuje tím, jak se opakovaně diví naprosto jasnému faktu, že někdo kupuje domény, nebo má na webu rozsázeny reklamy.
Asi bych mu to jasně a adresně vysvětlil jedním screenshotem:


Přidám informaci, že uvedeného výsledku lze v pohodě dosáhnout za pouhých 22 měsíců (s pouhými 15 doménami) - což je doba, kdy je google adsense dostupné pro české weby. Nemůže se přece divit, že to lidi dělají, jsou to (relativně) snadno vydělané peníze. Náklady se (v součastnosti) pohybují kolem 10 procent vydělané částky. Navíc, když ležíte měsíc a půl v nemocnici - nezlomí Vás to finančně - protože stále vyděláváte.

Souhlasím s Caymanem v jednom - mnohem větší peníze si vyděláte v jiných oborech - mohu potvrdit. Například v erotických webech je dost peněz (a konkurence) - erotické weby však ale v google adsense mít nesmíte - Musíte použít jiné systémy, zde však vládne angličtina (anglicky hovořící inzerenti nechtějí inzerovat na českých webech). Přestože jsou provize z těhto systémů zhruba poloviční, návtěvnost vašich erotických webu je obvykle mnohem (řádově) větší, takže to rozhodně není špatně investovaný čas.

Ještě bych přidal pár rad:

  • NIKDY se svému okolí a známým nepřiznejte, že si vyděláváte k platu (nebo místo něj) takovéhle peníze - lidé jsou závistivý a nepřející. Zkrátka - jediný komu to přiznejte je finanční úřad.
  • Nikdy nekombinujte své jméno s klíčovými doménami (kromě těch srdcových). Není k tomu jediný pádný důvod.
  • Doporučuji mít dvě identity - jednu pro veřejnost, druhou pro ty weby a komunikaci kolem ní.
  • Skutečně Vás to okrádá Vás to o čas (pokud Vám peníze nestačí a dál vyvíjíte), a nejste schopni se věnovat naplno manželce nebo rodině, nebo jiným webům - těm srdcovým, které Vás baví. Na paparazzi.cz jsem si nenašel čas přes rok - vážně mě to mrzí... Tohle se ale pak zlepší, až ukojíte svou nenažranost.
  • Pokud spravujete/vytváříte erotické weby a máte rodinu, noční práce bude Váš denní chleba. Pokud k tomu pracujete a stáváte v 6:00 máte o zábavu (námahu) postaráno.
Takže přidám jedno Caymanovo heslo - dělejte co Vás baví - a přeju mu hodně dalšího zdaru. (A doufám, že se za dnešní rýpnutí nezlobí... ;o) )

2 komentáře:

deep řekl(a)...

Myslis ze sa da nieco zarobit s adsense aj na blogoch umiestnenych na blogspot.com? Myslim na zaciatok nekupovat domeny to znamena nulove pociatocne naklady.

Petr Steinbauer řekl(a)...

Nevím, možné to asi je - tento blog vydělal už 31 centů za dvě kliknutí ;o)