14. února 2009

Kvůli 12-ti korunám jsem přišel o 24.840,-Kč

Kvůli 12cti korunám jsem přišel o 24.840,-Kč - nedává Vám to smysl, myslíte si že jsem se zbláznil? Ne ní to tak, jen jsem doplatil na díru v systému na rozdělování dávek. Ale pěkně popořádku:

Co se stalo
Sedím si v práci a pracuji a z ničeho nic mě přijde zpráva od mé ženy:

(09:13:52) Jana: tak jsme přišli kvůli 12 kč o 24840 kč

Říkám si co blázní a ptám se na podrobnosti - myslím, že odpověd pochopí i člověk, který se o daně nezajímá - jako třeba já:

(09:15:30) Jana: mno, v lonským roce se narodila Lucka, podnik mě tady půl roku vyplácel výplatu a tím se stalo, že jsem o 12,-Kč přesáhla příjem. Kdybych ho něpřesáhla, mohl by sis na mě uplatnit slevu na dani - to je těch 24.840,-
(09:16:12) Bauer: Takže, jsme kvůli 12 korunám přišli o takový balík?
(09:16:12) Jana: jo přesně

Co s tím?
Pokračovat a hodnotit to nemá cenu - u nás doma (v rodině) to řešit nebudeme - a asi ani legálně nemůžeme - sice 25 tisíc nenajdeme na ulici, ale než to řešit a dělat ze sebe sociálně slabého (tu potupu nesnesu), tak si radši přivydělám na živnostenský list po nocích - nebudu hold rezignovaně sedět u televize, chlemtat pivo a volit levici.


Spíš mě zaráží
když je nějaká chudá rodina, třeba uklizečka na půl úvazku a montážník - zkrátka rodina, která škudlí každou korunu - a uklizečka se náhodou trochu víc snažila a přivydělala si uklízením po nocích a překročila těch 68 tisíc o 1 korunu, tak je to pro tuhle rodinu asi dost likvidační.

Počítejme:
Předpokládejme, že si montážník dělník vydělal za lonský rok 140 tisíc (na živnostenský list) a jeho žena jednou 67.999 a jednou 68.001

V prvním případě je rodinný rozpočet:
140.000 + 67.999 + 24.840 (sleva na dani, že se stará o ženu) = 232.839,-Kč
V druhám případě je rodinný rozpočet:
140.000 + 68.001 = 208.001,-Kč

Rozdíl při vydělaných dvou korunách je: 24.838,-Kč
Motivace pro uklizečku (pracovat více a vydělat si): NULOVÁ


Rozuzlení
Mno nic - mým přátelům sděluji, že na ně nebudu mít pár dní čas, musel jsem si z pošty vytáhnout práci na webových stránkách pro jednoho podnikatele - původně jsem to odmítl - chtěl jsem se po nocích flákat nebo věnovat ženě, ale jdu hold vydělávat na dávky nemotivovaným uklizečkám a pivo chlastajícím levicovým čumilům u televize. Abych měl na jejich sociální dávky.


Hezký den! :)

7 komentářů:

Scotty řekl(a)...

To opravdu nepotěší. Ale co s tím dělat? Snad jen poctivě pokaždé volit a doufat, že se něco změní...

Petr "kivan" Miko řekl(a)...

Je to vážně síla - proč se do stokoruny nějakým způsobem nezaokrouhluje dolů? Je vážně frustrující, když o zmíněnou korunu člověk přesáhne - popsané důsledky jsou velmi znepokojující...

Petr Steinbauer řekl(a)...

Scotty: jediný řešení vidím v tom být nad systémem - pracovat a vydělávat tolik, aby se na kvalitě života nějaký změny vlád budoucích nepodepsali (příliž)

Také, další rezervy vidím ve výchově - učit lidi, že pracovat se musí...

A do třetice: víš co kdysi řekl jeden bohatej člověk?
"Má vůbec cenu pomáhat chudým, když stejně budou volit oranžový?"

Ladislav řekl(a)...

Pěkně napsaný článek,jen by mě zajímalo(a v článku jsem se to nedozvěděl),kdo takový daňový zákon vymyslel.Levice nebo pravice?O daňový systém se nezajímám,ale když už nadáváš na levici,tak by jsi do článku měl napsat,kdo ten zákon napsal!

Petr Steinbauer řekl(a)...

Ahoj Ladislave,
nevím a ani jsem to nestudoval - jsem totiž osobně liberalista (liberalismus - princip, že se ti stát míchá do života minimální možnou měrou), takže pro mě je současná takzvaná pravice docela dost levicová.

Zkrátka považuji určování státu - toho kdo je chudej a bohatej (jen ocamcad až pocamcad) - za levicový kastování lidí ;o)

Chápu, že můj názor není typický, a ani se z něj nesnažte vycítit že jsem na něčí politické straně - nejde to, už 3x-4x jsem volil prakticky losem ;o)

Ladislav řekl(a)...

Díky za odpověď.

Anonymní řekl(a)...

Pánové hrušky a jabka sleva na dani neznamená, že tuto částku dostanete .. O tuto částku se Vám sníží celkový daňový základ z kterého teprve pak odvedete patřičnou daň. Mimochodem mne napadá ,snažte se být nezávislý na státu úplně pak není co řešit.. Snaha se opravdu vyplací..Jen musíte myslet sami a nenechat se zmást levicí (možná i pravicí?) Máte na to!!!